Адвокатський запит стане дієвим інструментом: законопроект

В Верховній Раді зареєстрований ще один законопроект, присвяченій адвокатському запиту. Мова йде про проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо відповіді на адвокатський запит» (№10446 від 30.01.2024 р.).

Одразу слід зазначити, що законопроект спрямований на запобігання необґрунтованим відмовам на адвокатські запити, шляхом внесення змін до низки законів України:

  1. Частину першу статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» пропонується доповнити новим абзацом такого змісту:

«Адвокат має право  отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, у тому числі від органів, які забезпечують ведення відповідних державних реєстрів  інформацію та копії документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту.».

  1. Статтю 8 Закону України «Про нотаріат» пропонується доповнити новою частиною такого змісту:

«Нотаріус на адвокатський запит надає інформацію із Спадкового реєстру та інших єдиних та державних реєстрів, що функціонують у системі Міністерства юстиції України із зазначенням повних даних щодо клієнта адвоката, а з інших питань,  крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.».

  1. Частину третю статті 32 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» – доповнити новим абзацом такого змісту:

«На адвокатський запит державний реєстратор надає повну інформацію із Державного реєстру прав щодо клієнта адвоката, а з інших питань,  крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.».

  1. Частину сьому статті 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» – доповнити новим абзацом такого змісту:

«На адвокатський запит державний реєстратор надає повні відомості з Єдиного державного реєстру щодо клієнта адвоката, а з інших питань,  крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *