Щодо повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва: законопроект

16.01.2024 р. в першому читанні прийнято за основу проект  Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва» (№10202 від 31.10.2023 р.).

Метою законопроекту є розширення повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва та створення правових механізмів для делегування (передача) права на вчинення дій (заходів) замовника будівництва, визначених законодавством, на підставі та у межах встановлених договором доручення.

На сьогодні, відповідно до пункту 4 частини першої статті 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник будівництва – це фізична чи юридична особа, яка має у власності чи користуванні одну чи декілька земельних ділянок або у власності чи управлінні будівлю/споруду і має намір щодо виконання підготовчих та/або будівельних робіт.

У разі виконання підготовчих/будівельних робіт щодо багатоквартирного будинку замовником будівництва може бути об’єднання співвласників багатоквартирного будинку або управитель багатоквартирного будинку чи житлово-будівельний (житловий) кооператив, який здійснюватиме утримання такого будинку на підставі рішення (договору) співвласників багатоквартирного будинку.

Виходячи з зазначеної норми, конкретний суб’єкт визнаватиметься замовником будівництва за сукупністю обставин, передбачених у цій нормі. У той же час, частиною третьою статті 33 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що функції замовника на будівництво виконавчий орган місцевої ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації виконують безпосередньо або можуть делегувати їх на конкурсній основі генеральному підряднику (підряднику) у порядку, встановленому законодавством.

Проектом Закону пропонується віднести до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва делегування (передача) права на вчинення дій (заходів) замовника будівництва, визначених законодавством, на підставі та у межах встановлених договором доручення.

Також, проектом Закону передбачено, що функції замовника будівництва може виконувати особа, якій делеговано (передано) право на вчинення дій з виконання підготовчих та/або будівельних робіт на підставі та у межах встановлених договором доручення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *