Щодо законопроекту про звільнення адвокатів від призову

Я вже писала про законопроект за №9631 від 21.08.2023 р. про «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо забезпечення кожному  права на захист в умовах воєнного стану».

Наразі за ініціативи Митюк Сергія Петровича 06.09.2023 р. розміщено петицію №22/204912-еп “Щодо приведення проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо забезпечення кожному права на захист в умовах воєнного стану, за № 9631 від 21.08.2023 року, у відповідність положенням статтей 59 та 131-2 Конституції України”.

Нагадаю, що законопроектом № 9631 передбачається звільнення від призову лише тих адвокатів, що мають стаж адвокатської діяльності не менше десяти років, або включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу.

Автор петиції слушно зазначає, що прийняття  проекту Закону у запропонованій  редакції не сприятиме ефективній реалізації та забезпеченню кожному права на захист в умовах воєнного стану, дотриманню балансу між сторонами обвинувачення та захисту під час судових процесів та принципу змагальності сторін, дотриманню гарантій незалежності адвокатури.

А тому, резюмує  ініціатор петиції: “…необхідно внести доопрацювання/правки до проекту Закону, шляхом виключення з тексту останнього слів: “що мають стаж адвокатської діяльності не менше десяти років, або включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу”, аби нова редакція проекту Закону мала метою внести змінити до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (далі – Закон) шляхом доповнення частини першої статті 23 Закону новим абзацом, який передбачає звільнення від призову на військову службу адвокатів”.

Збір підписів триває. Станом на 10.09.2023 р. залишилось 87 днів.

https://petition.president.gov.ua/petition/204912

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *