Щодо захисту прав та законних інтересів дитини у разі затримання батьків/ законних представників

05.02.2023 року набули зміни до  Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України), внесені Законом України “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо захисту прав та законних інтересів дитини у разі затримання або тримання під вартою її батьків або інших законних представників” від 12 січня 2023 року № 2858-IX .

Наразі, при затриманні особи на підставі ухвали слідчого судді або під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, або при застосуванні примусових заходів медичного характеру, або при застосуванні тимчасового арешту, або при застосуванні екстрадиційного арешту, у разі наявності на утриманні такої особи дитини, яка залишилася без батьківського піклування, уповноважена службова особа зобов’язана негайно повідомити уповноважений підрозділ органів Національної поліції та орган опіки та піклування за місцем перебування такої дитини про факт залишення дитини без батьківського піклування для вжиття невідкладних заходів щодо тимчасового влаштування дитини.

При цьому, відомості про дату і точний час (година і хвилини) повідомлення відповідних органів зазначаються у протоколі затримання.

Орган опіки та піклування невідкладно після тимчасового влаштування дитини, залишеної без батьківського піклування, інформує слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд про місце проживання (перебування) дитини. Після отримання такої інформації слідчий, прокурор невідкладно повідомляє підозрюваного, обвинуваченого про місце проживання (перебування) дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *