Вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах та Протоколу до Конвенції

23 грудня 2023 року набув чинності Закон Укураїни “Про зупинення дії та вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року” від 1 грудня 2022 року № 2783-IX (далі – Закон 2783).

Зокрема, відповідно до положень Закону 2783, керуючись положеннями статті 62 та статті 54  Віденської конвенції про право міжнародних договорів, статті 24 та статті 84 Закону України “Про міжнародні договори України”, дію Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, вчиненої від імені України у м. Мінську 22 січня 1993 року і ратифікованої Законом України від 10 листопада 1994 року № 240/94-ВР , у відносинах з Російською Федерацією та Республікою Білорусь та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року, вчиненого від імені України у м. Москві 28 березня 1997 року і ратифікованого Законом України від 3 березня 1998 року № 140/98-ВР було зупинено. Крім того Україна вийшла із зазначених Конвенції та Протоколу.

Які це матиме наслідки?

Наразі не буде здійснюватися пересилання між компетентими органами “неДоговірної Сторони” на прохання одного з них без перекладу і безкоштовно свідчення про реєстрації актів цивільного стану, документи про освіту, трудовий стаж і інші документи, що стосуються особистих або майнових прав і інтересів громадян й інших осіб, що проживають на території.

Не буде діяти правило про надання компетентними органами взаємної правової допомоги шляхом виконання процесуальних і інших дій, передбачених законодавством запитуваної вже “неДоговірної Сторони”, зокрема складання і пересилання документів, проведення обшуків, вилучення, пересилання і видачі речових доказів, проведення експертизи, допиту сторін, обвинувачених, свідків, експертів, порушення карного переслідування, розшуку і видачі осіб, що вчинили злочини, визнання і виконання судових рішень по цивільним справам, вироків у частині цивільного позову, виконавчих написів, а також шляхом вручення документів. Крім того, вихід із Конвенції робить неможливим вчинення інших дій, які полегшували життя громадянам та правоохоронним органам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *