Чому важливо ФОПам вірно обирати коди КВЕД?

Не вірно обраний КВЕД може привести до негативних наслідків для суб’єктів господарювання як на єдиній системі оподаткування, так і на загальній системі.

Так, відсутність в ЄДР та Реєстрі платників єдиного податку відповідного коду КВЕД, за яким здійснюється діяльність платником єдиного податку, може призвести до того, що податківці при перевірці та виявленні отриманого доходу від не зареєстрованої діяльності, скасують реєстрацію платника єдиного податку, при чому таке скасування може бути «задніми» числами.

Відповідно до п. 7 пп. 298.2.3 ПКУ, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

А як щодо загальносистемників? В пп. 177.6 ПКУ вказано, що у разі, якщо ФОП отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку – фізичних осіб.

Тобто, доходи, отримані від незареєстрованих видів діяльності можуть визнаватись доходами фізичної особи а не ФОП, та оподатковуються ПДФО і військовим збором у порядку, передбаченому для звичайних фізичних осіб без врахування витрат (18% ПДФО та 1,5 ВЗ),  оскільки такі витрати не мають зв’язку з господарською діяльністю ФОП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *