Листування з податковою

Відповідно до п.42.2. ст. 42 ПК України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони:

  • надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті,
  • надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або
  • особисто вручені платнику

Попереджений отже озброєний: нова Методика проведення перевірок

Наказом Державної податкової служби України від 18 березня 2024 року за № 231 затверджено  Методику проведення перевірки достовірності, повноти нарахування та сплати інших податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи.

Методика містить інформацію щодо:

обсягів інформації,

Чому важливо ФОПам вірно обирати коди КВЕД?

Не вірно обраний КВЕД може привести до негативних наслідків для суб’єктів господарювання як на єдиній системі оподаткування, так і на загальній системі.

Так, відсутність в ЄДР та Реєстрі платників єдиного податку відповідного коду КВЕД, за яким здійснюється діяльність платником єдиного

ФОП – платник ЄП на другій групі, що здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України, до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність:

1) з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку

Хто із співвласників сплачує податок на нерухоме майно?

Підпунктом 266.1.2 п. 266.1 ст. 266 ПКУ визначено платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб.

Зокрема, якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у спільній сумісній власності

 Ліквідація ФОП – платника ЄП

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Якщо платник податків ліквідується чи реорганізується (у тому числі …

Облік товарних запасів

Статтею 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (ЗУ про РРО) встановлені обов’язки суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі

Бухгалтерські послуги в переліку витрат фізичної особи-підприємця на загальній системі оподаткування

Із розу в рік податківці заперечують право фізичної особи-підприємця, що перебуває на загальній системі оподаткування, на включення до складу його витрат видатків на бухгалтерські послуги, які надаються йому  іншими суб’єктами господарювання.

Так, квінтесенція індивідуальної податкової консультації від 07.06.2017 р. №

5 питань про ФОП

  1. А чи може бути ФОП найманий працівник?

Може. Але підприємницька діяльність не повинна бути пов’язана з функціональними обов’язками співробітника.

Тобто бухгалтер або юрист, які працюють за трудовим договором, не можуть співпрацювати з суб’єктом господарювання як ФОП, що надає відповідні бухгалтерські 

Яка відповідальність ФОП платників ЄП за операції без використання РРО (ПРРО)?

З 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України, до ФОП платників ЄП, які не  зареєстровані платниками ПДВ та:

  • здійснюють діяльність з продажу