Наділення ОСББ правом звертатися до суду в порядку наказного провадження: законопроект

02.08.2023 р. в Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до статті 161 Цивільного процесуального кодексу України (щодо розширення переліку вимог, які можуть розглядатися в порядку наказного провадження) №9557.

Ініціатор законопроекту Штепа Сергій Сергійович обгрунтовує важливість внесення відповідних змін до ЦПК України тим, що наразі пунктом 3 частини першої статті 161 ЦПК України передбачено, що судовий наказ як особлива форма судового рішення може бути виданий у разі, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.

В свою чергу, останні визначаються як «результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил» (ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Оскільки предмет діяльності ОСББ, встановлені чинним законодавством, не передбачає провадження ним господарської діяльності, ОСББ не може розглядатися як виробник/виконавець житлово-комунальних послуг відповідно до закону. Отже, сплата внесків і платежів, встановлених ОСББ, не є оплатою житлово-комунальних послуг, а вимога про стягнення заборгованості за такими внесками і платежами не може розглядатися в порядку наказного провадження.

“Ця обставина позбавляє ОСББ можливості скористатися перевагами зазначеного провадження у відносинах із недобросовісними платниками, ставить його у гірше становище порівняно з іншими виконавцями послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій” – зазначено в Пояснювальній записці до законопроекту.

Таким чином, ціллю законопроекту є наділення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку правом звертатися до суду в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення з боржників заборгованості за оплату відповідних внесків і платежів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *