Новації при заповненні платіжки про сплату боргу з податків та ЄСВ

Головне управління ДПС у м. Києві нагадало, що Міністерством фінансів України наказом від 22.03.2023 №148 (далі – наказ №148) затверджено новий Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення. 

Головною метою наказу №148 є, зокрема, спрощення алгоритму заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції платниками та органами виконавчої влади шляхом скорочення кількості його обов’язкових полів.

Так,   кількість   обов’язкових  полів,  які   заповнюються   платниками   у   реквізиті  «Призначення   платежу»   платіжної   інструкції, зменшено   до  2 полів – для платників на бюджетні/небюджетні/депозитний рахунки («Код виду сплати», «Додаткова інформація запису») .

Платники податків, які мають податковий борг або заборгованість  з єдиного  внеску,  при   заповнені   реквізитів    розрахункового   документа   у полі   «Призначення    платежу»   мають   зазначати   код   виду   сплати   «140» – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки. 

ДПС надало також приклад сплати заборгованості з єдиного внеску.

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

140 заборгованість з єдиного внеску

Приклад сплати податкового боргу.

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

140 податковий борг з податку (зазначаємо податок)

Щодо  заповнення платіжок за новим Порядком в Е-кабінеті, у полі «Призначення платежу» слід зазначати «Код виду сплати», який обирається з переліку кодів, що пропонується ІКС, та «Додаткова інформація запису» у довільній формі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *