Опис та арешт майна без боржника

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суд, зазначив в постанові від 04 травня 2022 року у cправі № 916/2100/20 наступне.

Відповідно до частини першої статті 18 Закону «Про виконавче провадження», виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

При цьому перелік обов`язків виконавця, наведений в частині другій статті 18 Закону про виконавче провадження, не містить вимоги обов`язкового повідомлення виконавцем боржника про проведення опису майна останнього.

Крім того і Інструкція від 02.04.2012 № 512/5, яка визначає окремі питання організації виконання судових рішень, також не містить вимог щодо обов`язкового повідомлення боржника про проведення виконавчих дій, в тому числі, опису майна.

Відповідно до абзацу першого пункту 13 розділу VIII Інструкції від 02.04.2012 № 512/5, якщо опис і арешт майна здійснюються за участю сторін виконавчого провадження (їх представників), постанова про опис та арешт майна (коштів) складається в трьох примірниках. Перший примірник залишається у провадженні виконавця, інші – видаються під підпис сторонам виконавчого провадження.

Таким чином, виходячи зі змісту вказаного абзацу першого пункту 13 розділу VIII Інструкції від 02.04.2012 № 512/5 опис і арешт майна не обов`язково здійснюється за участю сторін виконавчого провадження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *