Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих має затверджувати Кабінет Міністрів України

!!! Оновлення інформації в статті Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих має затверджувати Кабінет Міністрів України .

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, розроблений на виконання Постанови Кабміну № 1364 від 06.12.2022 та затверджений наказом Мінреінтеграції, не може застосовуватися для цілей оподаткування.

Так зазначено на офіційному сайті ДПС України (https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/654440.html).

Після запровадження воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, п. 69 підрозділу 10 «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) доповнено підпунктами 69.14, 69.16, 69.22 щодо нарахування та сплати плати за землю, екологічного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти оподаткування, розташовані в межах територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України. 

“Ключовою умовою, за якою у платників податків у період дії воєнного стану в Україні виникає право їх не нараховувати та не сплачувати, є визначений Кабінетом Міністрів України перелік територій”. 

Чесно кажучі, з однієї сторони, таке тлумачення відповідає букві закону. З іншої – викликає багато запитань до самої ДПС, яка протягом всього цього часу ніяк не реагувала на те, що бізнес сприймав накази Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій про затвердження Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) як такі, що можуть бути використані в цілях оподаткування.

Протягом року Кабінет Міністрів України ігнорував положення Закону № 2102-IX, задовольнившись лише постановою «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» № 1364, якою лише заплутав підприємців.

Що це? Саботаж? Злочинна халатність? Слід наразі константувати та пригодуватись до того, що тягар відповідальності через бездіяльність органів державної влади, які не виконували свої зобов’язання, як завжди, будуть нести саме суб’єкти господарювання, які повірили в добрі наміри влади.

P.S.

Довірливість та наївність погані помічники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *