Про користувачів персонального легкого електротранспорту: законопроект

Останні роки нові транспортні засоби для особистого використання, такі як електросамокати, сігвеї, гіроборди, самобалансуючі одноколісні пристрої (моноколеса), гіроскутери, електроскейти і інші, набули в Україні значної популярності.

Ці транспортні засоби стали частиною міської транспортної системи. Проте, враховуючи високі швидкісні та динамічні характеристики цих транспортних засобів і відсутність належного правового регулювання, їх користувачі часто порушують елементарні правила безпеки, що ставить під загрозу як їх власну безпеку, так і інших учасників дорожнього руху та може призводити до аварійних ситуацій.

Запропоноване проектом Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів щодо деяких аспектів підвищення безпеки учасників дорожнього руху» (№10441 від 29.01.2024 р.)  правове регулювання покликане на законодавчому рівні врегулювати права та обов’язки нової категорії учасників дорожнього руху – користувачів персонального легкого електротранспорту, та зменшити кількість ДТП за їх участі.

Проєкт Закону передбачає внесення змін до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до яких відповідальність за порушення правил дорожнього руху розповсюджується і на осіб, які керують легкими персональними електричними транспортними засобами. Змінами та доповненнями до Закону України «Про дорожній рух» пропонується визнати осіб, які керують легкими персональними електричними транспортними засобами, учасниками дорожнього руху з визначенням відповідних прав та обов’язків. Крім того, доповненнями до Закону України «Про Національну поліцію» пропонується чітко встановити, що ручне використання технічних засобів для здійснення фіксації швидкості руху транспортних засобів не допускається.

На ознайомлення депутатам цей проект було надано 31.01.2024 р., а його автором є народний депутат Штепа Сергій Сергійович (IX скликання).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *