Щодо посвідчення заповіту виконавчими комітетами міських рад та головами сільських рад: законопроект

Статтею 1251 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у населеному пункті немає нотаріуса, заповіт, крім секретного, може бути посвідчений уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування.

Але існують непоодинокі випадки оскарження таких заповітів, посвідчених секретарями сільської ради, зокрема у зв`язку з відсутністю рішення виконавчого комітету сільської ради про покладення на секретаря сільської ради вчинення нотаріальних дій. Про одну таку справу я вже писала тут.

Отже, для мінімізації кількості спорів щодо визнання недійсними заповітів, посвідчених одноособово посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування та унеможливлення підробки таких заповітів, пропонується внести зміни до статті 1251 Цивільного кодексу України та встановити, що заповіт може бути посвідчений рішенням виконавчого комітету відповідної місцевої ради, а у сільських радах, що представляють територіальні громади, які налічують до 500 жителів у яких виконавчий комітет не створено, заповіт посвідчується сільським головою.

Відповідний законопроект зареєстровано 25.03.2024 р. за № 11117.

Отже, назву та текст статті 1251 Цивільного кодексу України пропонуєтья  викласти у такій редакції:

«Стаття 1251. Посвідчення заповіту органами та посадовими особами місцевого самоврядування

  1. Якщо у населеному пункті немає нотаріуса, заповіт, крім секретного, може бути посвідчений рішенням виконавчого комітету відповідної місцевої ради, а у сільських радах, що представляють територіальні громади, які налічують до 500 жителів у яких виконавчий комітет не створено, заповіт посвідчується сільським головою.»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *