Щодо відповіді на адвокатський запит: законопроект

Відповідно до частини другої статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.

Втім доволі частими є випадки коли особа, до якої надійшов адвокатський запит, датує відповідь в межах строку, встановленого частиною другою статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а направляє її з порушення у декілька тижнів, а то й місяців.

Для врегулювання питання своєчасності отримання відповіді на адвокатський запит до Верховної Ради було надано законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо врегулювання питання своєчасності отримання відповіді на адвокатський запит»  (№10445 від 30.01.2024 р.).

Проектом закону пропонується внести зміни до частини другої статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», якими закріпити зобов’язання осіб, яким надійшов адвокатський запит, повідомляти адвоката електронними засобами зв’язку про направлення такої інформації та копій документів.

Зокрема, пропонується статтю 24 доповнити словами:

 «…та за проханням адвоката, направити таку інформацію, копії документів засобами електронного звʼязку з накладанням електронного кваліфікаційного підпису».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *