Щодо впорядкування питань товарного обліку: законопроект

11.09.2023 було зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (щодо впорядкування питань товарного обліку) (№10028).

Проектом Закону передбачено:

– скасування для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку і звітності, обов’язку вести облік товарних запасів і здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку (шляхом виключення із Закону пункту 12 статті 3);

– скасування для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку і звітності, відповідальності за невиконання обов’язку вести облік товарних запасів (шляхом виключення із Закону статті 20).

На думку автора законопроекту його прийняття забезпечить створення сприятливих умов для застосування обліку розрахункових операцій суб’єктами господарювання, які працюють на спрощеній системі оподаткування, обліку і звітності, зменшення неефективного адміністративного навантаження на бізнес.

Наразі до суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, та/або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті), за рішенням контролюючих органів застосовується фінансова санкція у розмірі вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше 10 н.м.д.г. (170 грн).

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *