Щодо правомірністі надіслання судового рішення на електронну адресу

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в постанові від 02 листопада 2022 року у справі №120/9461/21-а (провадження № К/990/17221/22) висловився щодо правомірністі надіслання судового рішення на електронну адресу особи.

Так, ВС КАС зазначив, що, як визначено у частині п`ятій статті 251 КАС України, учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено в порядку письмового провадження, копія судового рішення надсилається протягом двох днів із дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, – у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення – якщо така адреса відсутня.

Отже альтернативою надіслання судового рішення рекомендованим листом з повідомленням про вручення, як свідчать приписи статті 251 КАС України, є надіслання такого рішення на електронну адресу особи. Підтвердженням цього висновку є положення статті 160 КАС України, згідно з пунктом 2 частини п`ятої якої в позовній заяві зазначається, зокрема, адреса електронної пошти.

Аналогічні вимоги до форми та змісту апеляційної та касаційної скарг містяться у пункті 3 частини другій статті 296 КАС України та у пункті 2 частини другої статті 330 КАС України відповідно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *