Законопроект щодо спрощення управління багатоквартирними будинками

Проектом Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (реєстр. № 7029), прийнятим за основу 12.01.2023 р., запропоновано внесення змін до законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», які передбачають.

Законопректом пропонується:

  • належне врегулювання процедури прийняття рішень у багатоквартирному будинку з використанням електронних інструментів та електронного цифрового підпису для полегшення процесу збору підписів та охоплення письмовим опитуванням співвласників, які з різних причин фізично не мають можливості особисто бути присутніми на зборах. Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено особистий підпис при голосуванні.
  • зменшення вимог щодо кількості голосів співвласників, необхідних для прийняття рішень в багатоквартирному будинку, яке передбачає наявність 50% (+1) голосів для прийняття всіх рішень крім від’єднання багатоквартирного будинку від інженерних мереж;
  • уніфікацію існуючого законодавчого регулювання стосовно оформлення протоколів зборів співвласників;
  • спрощення механізму інформування про проведення зборів співвласників.
    Поточна процедура передбачає повідомлення кожного власника особисто або за допомогою рекомендованого листа. На сьогоднішній день ні Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», ні Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» не передбачено можливості надсилання повідомлення про проведення зборів співвласників електронною поштою, або іншими засобами телекомунікаційного зв’язку. На думку авторів законопроекту, запропоновані зміни спростять порядок скликання зборів співвласників та скасують витрати співвласників на поштові послуги.
  • внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», якими пропонується передбачити, що вимоги про наявність нотаріально посвідченої довіреності не стосуються створення і поточної діяльності ОСББ та їх асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *