Рієлтори повинні інформувати ДПС про укладені цивільно-правові угоди щодо оренди нерухомості

Відповідно до п.п. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170 ПКУ, суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтори), зобов’язані надсилати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації.

Наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 № 497 затверджено форму подання Інформації.

Форма передбачає надання інформації про:

  • звітний (податковий) період (квартал, рік);
  • найменування або ПІБ, податковий номер або серія та/або номер паспорта, місцезнаходження або місце проживання суб’єкта господарювання (рієлтора), за посередництвом якого були укладені цивільно-правові договори (угоди) про надання в оренду нерухомості фізичними особами;  
  • найменування контролюючого органу, до якого подається інформація;
  • ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та/або номер паспорта; місце реєстрації орендодавця;
  • ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та/або номер паспорта; місце реєстрації орендаря;
  • об`єкт оренди;
  • дата укладання та строк дії договору.

Суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтори), надсилають Інформацію за місцем своєї реєстрації.

Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий період), що дорівнює календарному кварталу, подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Згідно з п. 1191.2 ст. 1191 ПКУ порушення суб’єктом господарювання, який провадить посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтором), порядку та/або строків подання інформації про укладені за його посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 грн за кожне таке порушення.

Дії, передбачені п. 1191.2 ст. 1191 ПКУ, вчинені суб’єктом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1360 грн. за кожне таке порушення (п. 1191.3 ст. 1191 ПКУ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *