Зареєструвати накладну стане ще складніше

Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12 жовтня 2022 р. № 1154 (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-poriadku-zu-a1154).

Що змінюється?

По-перше, виключено можливість безумовної реєстрації розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику.

По-друге, передбачено вимогу щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування платника податку, яким подано для реєстрації податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у разі, якщо такий платник відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку. 

По-третє, визначено умови, при яких ДПС може прийняти рішення про неврахування вже врахованої таблиці платника, яку було враховано, зокрема, в автоматичному режимі: 

  • стосовно платника податку прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника;
  • до контролюючого органу надійшла податкова інформація щодо невідповідності інформації, зазначеної в таблиці даних платника податку, видам економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України, яка свідчить про надання платником податку недостовірної інформації в таблиці даних платника податку

Крім того, зміни внесено у правила визначення ризиковості здійснення операцій. Так, контролюючий орган перевіряє віртуальні залишки ризикових товарів і у разі перевищення реалізуємих товарів над залишками у 1,5 рази та блокує податкові накладні.

Таким чином, з урахуванням змін, ДПС буде перевіряти не тільки залишки ризикових, а й всіх товарів.  

Отже кількість заблокованих ПН/РН зросте в геометричній прогресії, а робота бухгалтера все більше нагадуватиме нескінченний марафон із реєстрації накладних та таблиць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *